13 Eylül 2011 Salı

Contagion-Bacteria Billboard

Contagion Oscar ödüllü Steven Soderbergh'in son filmi.Film çok öldürücü ve bulaşıcı bir hastalık hızla yayılmaya başlamasını konu almış. Filmde çeşitli ülkelerden bir grup doktor hastalığa bir an önce çare bulabilmek için gerilimle dolu bir mücadele ve maceraya atılırlar.

Gelelim işin ilginç kısmına.İlginç kısım Warner Bros tarafından film için hazırlanan reklam kampanyası.

Şirket, 409 Queen Street West üzerinde yer alan terkedilmiş bir mağazanın vitrin camına monte edilen bir sistem kurdu. O vitrine yerleştirilen panonun içinde ilk başta gözle seçilemeyen, ancak zaman içinde hızla büyüyen canlı bakteriler yer almaktaydı. Süreç ilerledikçe bakteriler büyüyerek, bir gecede filmin ismini ortaya çıkarttı. Ve tabi ki meraklı insan topluluğunu şok eden bir gerçeklikle karşı karşıya getirdi. Filmde de yer alan bir virüsün yayılmasının tasviri, sanatsal bir çalışma ile böylelikle izleyicilere önceden gösterilmiş oldu.

Bu da tanıtım kampanyasının videosuBu arada filmin kadrosu baya baya iyi.Kate Winslet, Matt Damon, Jude Law, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow.İlginç bir filme benziyor, 21 Ekim 2011 de vizyona girecekmiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder